ARTICLES

Bukiet, Który Znaczy Więcej niż… Bukiet

Jak doładować moc kwiatów, które komuś wysyłamy, nie podwajając ich ceny? Sprawdźmy.

By: THURSD | 12-05-2023 | 5 min read
Euroflorist bukiet który znaczy więcej niż bukiet header

Kwiaty mają super moce - każdy to wie. Mogą jednocześnie wyrazić miłość, wdzięczność, gratulacje i kondolencje. Są jednak bukiety, które cieszą obdarowaną osobę bardziej niż inne i nie chodzi tylko o kwotę wydaną na bukiet. Jak doładować moc kwiatów, które komuś wysyłamy, nie podwajając ich ceny? Sprawdźmy.

Powody Zamiast Okazji

Kwiaty wysłane z okazji - jubileuszu, Dnia Matki, urodzin, imienin, itp. - to kwiaty, których często oczekujemy. Kwiaty wręczane nie „z okazji” ale „z powodu” z kolei wywołują miłe zaskoczenie na twarzy obdarowanej osoby, a ono przeradza się w piękny i szczery uśmiech. Według internetowej kwiaciarni Euroflorist Polska, im bardziej niezwykły powód otrzymania kwiatów, tym dłużej pozostaną one w naszej pamięci. Do tego warto zdać sobie sprawę, iż powodów podarowania kwiatów jest więcej niż nam się może wydawać… Trzeba tylko zacząć te powody dostrzegać.

 

Euroflorist anemone bouquet

 

W niedawnym konkursie, kwiaciarnia Euroflorist Polska poprosiła uczestników o opisanie najbardziej nietypowych i niezapomnianych bukietów, które otrzymali w życiu. Nadesłane historie były niesamowicie poruszające i ciekawe.

Pewien chłopiec „przechwycił” bukiet kupiony przez jego mamę na zakończenie roku szkolnego i zamiast dla wychowawczyni, podarował go… swojej koleżance z klasy. Inna pasjonatka górskich wędrówek, otrzymała od przyjaciół czekających na nią na końcu ostatniego szlaku, bukiet 28 kolorowych róż za zdobycie wszystkich 28 szczytów Korony Gór Polski. Inna uczestniczka z kolei otrzymała od męża bukiet z powodu zwolnienia z pracy, co zamieniło dzień, który można by uznać za porażkę, w dzień sukcesu, zapewnienia o wsparciu oraz dzień zmiany na lepsze.

 

Wszystkie najmilej wspominane bukiety były bukietami otrzymanymi z jakiegoś szczególnego, niezwykłego i zupełnie niespodziewanego powodu, a nie z okazji. Jak zdradził zespół Euroflorist wyłonienie zwycięzcy nie było łatwe. To naprawdę niesamowite, jaką moc mają kwiaty i ile emocji potrafią wzbudzić.

 

Euroflorist arranging peonies

 

Kwiaty z Super Mocami!

Bukiet otrzymany bez okazji daje zwykle odbiorcy więcej radości, niż bukiet podyktowany ustanowioną datą w kalendarzu. Kiedy kwiaty wręczane są w pamiętnej chwili - stają się czymś więcej niż tylko prezentem. Stają się zapewnieniami „Bo możesz na mnie liczyć”, „Bo jestem niesamowicie wdzięczna!”, „Bo będzie dobrze!”,  itp. Czyż nie jest to niesamowite?

 

Euroflorist pink bouquet top view

 

Kwiaciarnia Euroflorist od ponad roku stara się przekazać klientom, że „Zawsze jest jakiś powód, by dawać kwiaty”, starając się oddzielić powody od okazji i pozwolić im odkryć moc jaką niosą ze sobą kwiaty wysłane „z powodu”. Czy to jednak oznacza, że bukiet wysłany na przykład na Dzień Matki nie sprawi Twojej mamie tyle radości, co bukiet-niespodzianka? Niekoniecznie. Ale ważne jest, aby nawet bukiet wysłany „z okazji” zamienić w bukiet wysłany „z powodu”. Nawiąż do ulubionego koloru swojej mamy w bukiecie, do jej ulubionych kwiatów. W załączonym bileciku dołącz szczerą dedykację „od serca”, zamiast skopiowanych z Internetu życzeń. I przede wszystkim - Podkreśl, dlaczego właściwie wysyłasz kwiaty swojej mamie – bo tego oczekuje się od Ciebie w Dniu Matki? A może raczej „Bo jestem tak wdzięczna za wspaniałe dzieciństwo”, „Bo tylko Ty, Mamo, zawsze się za mną wstawiałaś” albo „Bo Tobie, Mamo, zawdzięczam absolutnie wszystko”? Uważamy, że na pewno to drugie.

 

Euroflorist arranging rose bouquet

 

„Sprawdzonym trickiem na uatrakcyjnienie bukietu wysłanego z popularnej okazji – dodaje kwiaciarnia Euroflorist – jest zamówienie go na dzień przed tą daną okazją. Na kartce dołączonej do walentynkowego bukietu czerwonych róż można wtedy napisać „Ponieważ nie mogłem się już doczekać, żeby Ci powiedzieć, jak bardzo Cię kocham”, a w bukiecie dla Mamy doręczonym 25 maja „Bo chciałam, żeby Twoje ulubione kwiaty cieszyły Twoje piękne oczka już od chwili przebudzenia… Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy!”

Moc Bilecika

Wielu z nas używa bukietu z wysyłką przez Internet, właśnie po to, by przekazać odbiorcy coś szczególnego w załączonym bileciku lub kartce z dedykacją.

Bilecik, czyli pozornie maleńka kartka papieru, ma także zaskakująco wielką moc. W końcu ilu z nas najpierw sprawdza dedykację, zanim obejrzy otrzymany bukiet? A ilu z nas zachowuje stare bileciki na pamiątkę? Komponując przekaz warto być szczerym, otwartym i nie bać się wartościowych słów, tj. „Kocham”, ”Przepraszam” i „Dziękuję”.

Warto pamiętać, że kwiaty to coś więcej i niż tylko prezent. Kwiaty to białe płótno, które przekaże odbiorcy całą gamę uczuć i emocji.

 

Euroflorist sunflower bouquet

 

Podsumowując

Podsumowując, bukiet to coś więcej niż tylko bukiet. Powód, a nie okazja i odpowiedni moment to ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, wysyłając komuś kwiaty. Dedykacja w bileciku natomiast wzmocni przekaz bukietu i uczyni go bardziej niezapomnianym. Więc następnym razem, gdy będziesz chciał wysłać kwiaty, pomyśl nieszablonowo i znajdź wyjątkowy powód, aby to zrobić. To nie musi być specjalna okazja. Pamiętaj, kwiaty mają moc, aby rozjaśnić każdy dzień i sprawić, że odbiorca poczuje się wyjątkowo.

 

Odwiedź Kwiaciarnia Euroflorist Polska.

ALL ESSENTIALS ALL FLORISTS ALL PRODUCTS ALL GROWERS ALL BREEDERS ALL TRADERS

Can't get enough?

Subscribe to the
newsletter, and get
bedazzled with awesome
flower & plant updates